Předpověď počasí na středu 9. listopadu

Ve středu se vrátí typické listopadové počasí s mlhami a nízkou oblačností. Slunce se objeví pouze na Moravě a na horách. Odpolední teploty do 9 stupňů, v místech s malou oblačností až 11.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mlha

Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou proudí na naše území teplejší vzduch od jihozápadu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry.

V Čechách bude zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle rozpustí na jasno. Na Moravě, ve Slezsku a na horách převážně jasno. Nejvyšší teploty 5 až 9, na místech s malou oblačností a v 1000 metrech na horách kolem 11 °C. Slabý jihovýchodní vítr 5 až 15 km/h.

Tlak se nezmění, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

BIO: 2 - střední zátěž.

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýhacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzickéa psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme