Předpověď počasí na středu 9. listopadu

Ve středu se vrátí typické listopadové počasí s mlhami a nízkou oblačností. Slunce se objeví pouze na Moravě a na horách. Odpolední teploty do 9 stupňů, v místech s malou oblačností až 11.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mlha

Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou proudí na naše území teplejší vzduch od jihozápadu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry.

V Čechách bude zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle rozpustí na jasno. Na Moravě, ve Slezsku a na horách převážně jasno. Nejvyšší teploty 5 až 9, na místech s malou oblačností a v 1000 metrech na horách kolem 11 °C. Slabý jihovýchodní vítr 5 až 15 km/h.

Tlak se nezmění, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

BIO: 2 - střední zátěž.

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýhacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzickéa psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme