Předpověď počasí na úterý 1. června

Odpolední obloha vás nepřekvapí. Bude stále oblačno až zataženo, většinou i pršet. Teploty vystoupí na 15-19 stupňů, na východě ještě 19-22 stupňů. Vítr bude vát proměnlivý slabý do 15 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeháňky

Přes naše území od západu zvolna postupuje zvlněná studená fronta.

Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Místy bouřky, ojediněle s kroupami. Nejvyšší teploty 15 až 19 stupňů Celsia, na východě území 19 až 22 stupňů, v 1000 metrech horách kolem 12 stupňů Celsia. Proměnlivý vítr do 15 km/h, v bouřkách přechodně zesílí.

Tlak bude slabě až mírně klesat.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme vliv frontálního systému, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme