Předpověď počasí na úterý 1. listopadu

První listopadový den bude většinou slunečný, někde se může udržet inverzní oblačnost. K večeru od západu přibude mraků a místy zaprší. Odpolední teploty vystoupí nejvýše na 12 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás ovlivňuje slábnoucí tlaková výše nad východní Evropou. Odpoledne a večer začne počasí v západní polovině Čech ovlivňovat studená fronta.

V úterý bude Skoro jasno, v jihozápadní polovině Čech zataženo inverzní oblačností, která se na některých místech udrží po celý den. Odpoledne a večer v západní polovině Čech přibývání oblačnosti, později místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v místech s déletrvající nízkou oblačností jen kolem 6, v 1000 metrech na horách kolem 12, v Jeseníkách a Beskydech kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, od vyšších poloh čerstvý 20 až 35, místy s nárazy kolem 70 km/h.

Tlak se nezmění, později slabě stoupne. Rozptylové podmínky budou dopoledne místy mírně nepříznivé, odpoledne většinou dobré.

BIO: 2 - střední zátěž.

Morava: Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Čechy: Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s angínou pectoris.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole nízká.

Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme