Předpověď počasí na úterý 1. listopadu

První listopadový den bude většinou slunečný, někde se může udržet inverzní oblačnost. K večeru od západu přibude mraků a místy zaprší. Odpolední teploty vystoupí nejvýše na 12 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás ovlivňuje slábnoucí tlaková výše nad východní Evropou. Odpoledne a večer začne počasí v západní polovině Čech ovlivňovat studená fronta.

V úterý bude Skoro jasno, v jihozápadní polovině Čech zataženo inverzní oblačností, která se na některých místech udrží po celý den. Odpoledne a večer v západní polovině Čech přibývání oblačnosti, později místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v místech s déletrvající nízkou oblačností jen kolem 6, v 1000 metrech na horách kolem 12, v Jeseníkách a Beskydech kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20 km/h, od vyšších poloh čerstvý 20 až 35, místy s nárazy kolem 70 km/h.

Tlak se nezmění, později slabě stoupne. Rozptylové podmínky budou dopoledne místy mírně nepříznivé, odpoledne většinou dobré.

BIO: 2 - střední zátěž.

Morava: Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci.

Čechy: Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s angínou pectoris.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Erupční aktivita Slunce je slabá, pulzační aktivita geomagnetického pole nízká.

Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme