Předpověď počasí na úterý 10. února

noc -2 až -6 °C | den 0 až +9 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Počítejte s občasným deštěm nebo sněžením, na jihovýchodě Moravy přechodně i intenzivnějším, a se silným větrem. Od večerních hodin hrozí na silnicích tvorba sněhových jazyků a závějí! Nejvyšší teploty v Čechách 5 až 9, na Moravě a ve Slezsku jen do 4 stupňů.

Hluboká tlaková níže postupuje přes Německo dále k severovýchodu a s ní spojený frontální systém ovlivňuje počasí u nás.

Bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo déšť se sněhem, na severní Moravě a ve Slezsku většinou sněžení. Na jihovýchodě Moravy budou srážky přechodně intenzivnější. Večer v Čechách v polohách nad 600 m budou srážky opět přecházet ve sněhové.

Nejvyšší teploty 5 až 9, na Moravě a ve Slezsku 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem +2, v Jeseníkách a Beskydech kolem -1. Čerstvý jižní až jihozápadní vítr 20 až 35 km/h, v nárazech 50 až 90, zejména v Čechách, na hřebenech hor 90 až 110 km/h.

UPOZORNĚNÍ: V západní polovině Čech v nižších polohách budou dosahovat nárazy větru 70 až 90 km/h. Na hřebenech hor se nárazy větru budou pohybovat od 90 do 110 km/h. Na horách se začnou tvořit sněhové jazyky a závěje.

VÝSTRAŽNÁ INFORMACE na jevy: silný vítr (vysoký stupeň nebezpečí), sněhové jazyky, místy i zavěje (nízký stupeň nebezpečí).

Silný vítr hrozí od dnešního poledne do zítřejších 23 hodin večer. Výstraha platí pro kraje: Praha, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Vysočina, Olomoucký, Moravskoslezský.

Sněhové jazyky, místy i zavěje se budou tvořit od dnešního večera do čtvrteční noci, výstražná informace se týká celého území České republiky.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles, večer v Čechách slabý vzestup. Rozptylové podmínky budou dobré.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme