Předpověď počasí na úterý 10. září

Odpoledne čekejte na jihozápadě oblačno až zataženo s přeháňkami, místy i bouřkami. Jinde oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Teploty vystoupí na 19-23 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přeháňky

Naše území začíná od jihozápadu ovlivňovat zvlněná studená fronta.

V jihozápadní polovině území oblačno až zataženo s přeháňkami nebo občasným deštěm, místy bouřky. Na ostatním území bude většinou oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 19 až 23, ve východní polovině území kolem 25 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 19, na Šumavě kolem 15 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní vítr 5-20 km/h se bude v Čechách měnit na západní 10-25 km/h, bouřkách přechodně zesílí.

Tlak bude slabě stoupat.

UPOZORNĚNÍ: V bouřkách se ojediněle mohou vyskytnout přívalové srážky kolem 50 mm.

Biometeorologická předpověď: Pro západní polovinu Čech platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Ochlazení může negativně působit na jedince s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro zbytek území České republiky platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme vliv frontální vlny, což může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad Českou republikou bylo dnes naměřeno 307 Dobsonových jednotek, což je přesně průměr, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme