Předpověď počasí na úterý 12. srpna

Jasno až polojasno. Oproti původnímu očekávání zaprší jen ojediněle. Odpolední teploty vystoupí na 29-33 stupňů Celsia. Vítr bude slabý, proměnlivý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás ovlivňuje oblast vysokého tlaku vzduchu.

Jasno, během dne až polojasno. Nejvyšší teploty 29 až 33, na severovýchodní Moravě kolem 27, v 1000 m na horách kolem 24, na Šumavě kolem 27 stupňů. Slabý proměnlivý vítr do 15 km/h.

Tlak: setrvalý stav, později slabý pokles

Biometeorologická předpověď: Pro západní polovinu Čech (včetně Jihočeského a Středočeského kraje) platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémeme orgnaismu mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústroji a starší občany.

Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuálni zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Pro zbytek území platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Doba prvního pobytu na přímém slunci mezi 11. a 14. hodinou, po jejímž uplynutí kůže fotocitlivých osob (fototyp I a II) začne rudnout nebo pigmentovat, je 21-26 minut.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme