Předpověď počasí na úterý 15. ledna

noc +1 až -3 °C | den 0 až +4 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Také v úterý zůstane obloha zatažená, místy se objeví mlhy nebo mrholení, zpočátku i mrznoucí. V Čechách se během dne může vyčasit až na polojasno. Odpolední maximálně 4 stupně nad nulou.

Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad východním Atlantikem a západní Evropou k nám pokračuje, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu. Slabá studená fronta postupuje přes naše území k východu a rozpadá se.

Přes den čekejte zataženo až oblačno, místy mlhy. Na Moravě místy, jinde jen ojediněle mrholení nebo slabý déšť se sněhem, zpočátku i srážky mrznoucí. Během dne v Čechách místy ubývání oblačnosti na polojasno. Nejvyšší teploty 0 až 4, při zmenšení oblačnosti do 6 °C. V 1000 metrech na horách kolem 2 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 10 až 25 km/h, na Českomoravské vrchovině a severních horách zesilující na čerstvý 20 až 40 s nárazy 50 až 70, večer až 90 km/h.

Má být zataženo až oblačno, místy mlhy. Na Moravě místy, jinde jen ojediněle mrholení nebo slabý déšť se sněhem. Během dne v Čechách místy ubývání oblačnosti na polojasno. Nejvyšší teploty 0 až 4, při zmenšené oblačnosti až 6 stupňů. V 1000 m na horách kolem 0, na Šumavě 5 stupňů. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 5-20 km/h, na Českomoravské vrchovině a severních horách později čerstvý 20-35 km/h s nárazy 50-70 km/h, večer až 90 km/h.

Tlak slabě poklesne, rozptylové podmínky budou většinou mírně nepříznivé.

Biopředpověď: stupeň č. 3 - vysoká zátěž.

Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejménav ranních hodinách. Přechod fronty s výrazným oteplením ve vyšších hladinách může ve večerních hodinách negativně ovlivňovat zejména osoby s nemocemi dýchacího ústrojí, kardiaky a starší občany.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme