Předpověď počasí na úterý 15. února

Zpočátku oblačná obloha se začne zatahovat a přinese další bílou nadílku. Zejména na Moravě a ve Slezsku bude sněžení vytrvalé. Počítejte také se sněhovými jazyky a závějemi. Teploty mezi -3 a +1 stupněm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Počasí u nás začne postupně ovlivňovat tlaková níže nad centrálním Středomořím, která bude postupovat nad Balkán.

V úterý bude oblačno, na severozápadě zataženo občas sněžení, odpoledne a večer od jihovýchodu zejména na Moravě a ve Slezsku trvalé sněžení. Nejvyšší teploty -3 až 1 °C, v 1000 metrech na horách kolem -4 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 10 až 25 km/h, zesílí na čerstvý 20 až 35, v nárazech 50 až 70 a na hřebenech hor kolem 90 km/h.

UPOZORNĚNÍ: Odpoledne a večer se opět začnou, zejména na Moravě a ve Slezsku, tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Tlak se nezmění, rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Očekáváme vliv frontální vlny, což může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména ve večerních hodinách.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychycké zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme