Předpověď počasí na úterý 17. prosince

Odpoledne by mělo být zataženo a občas bude sněžit. Teploty vystoupí na 0 až 3 stupně Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Počasí u nás ovlivňuje vyplňující se tlaková níže, která postupuje přes severní Německo nad Polsko.

Bude zataženo s občasným sněžením, v nižších a středních polohách jihozápadní poloviny Čech srážky dešťové nebo deště se sněhem, ojediněle i mrznoucí. Ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty v Čechách 0 až +3 stupně, na Moravě a ve Slezsku -4 až 0 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem -1 stupně Celsia. Mírný jižní 5-20 km/h se bude v Čechách měnit na západní až severozápadní.

Tlak bude mírně stoupat.

Rozptylové podmínky budou většinou dobré, jen místy mírně nepříznivé.

Biometeorologická předpověď: Pro jihozápadní a střední Čechy platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme přechod slaé studené fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro zbytek území České republiky platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru zejména v ranních hodinách. Očekáváme přechod slabé fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme