Předpověď počasí na úterý 2. července

Odpoledne čekejte v Čechách zataženo s deštěm, později jen oblačno. Na Moravě a ve Slezsku polojasno. Denní teploty vystoupí na západě až na 19 stupňů Celsia, na východě až na 30.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Zvlněná studená fronta postupuje přes naše území k východu.

Odpoledne bude v Čechách zataženo s deštěm, později protrhávání oblačnosti a místy s přeháňkami. Na Moravě a ve Slezsku polojasno, později přibývání oblačnosti s přeháňkami a místy bouřky, ojediněle s krupobitím, zejména na východě a severovýchodě. Nejvyšší denní teploty v západní polovině Čech kolem 19 stupňů, na ostatním území 22 až 26 stupňů Celsia, na východě až 30, v 1000 metrech na horách kolem 15, v Jeseníkách a Beskydech kolem 21 stupňů Celsia. Mírný jihozápadní vítr, na Moravě zpočátku jihovýchodní 10 až 25 km/h, v bouřkách přechodně zesílí.

Tlak bude slabě stoupat.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 1, tedy mírná zátěž. Očekáváme vliv frontálního systému, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Stupeň zátěže umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme