Předpověď počasí na úterý 22. ledna

noc +8 až +4 °C | den +2 až +6 °C

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

V úterý nás čeká pošmourné,oblačné až zatažené počasí s občasným deštěm, který bude na horách a během dne i v nížinách přecházet ve sněžení nebo smíšené srážky. Teploty 2 až 6 stupňů. Pozor! Ojediněle nárazyy větru o rychlosti do 100 km/h a večer se může zejména v Čechách tvořit náledí.

Za studenou frontou k nám bude proudit od severozápadu studený vzduch.

Přes den čekejte Oblačno až zataženo, občas déšť se sněhem, na horách sněžení. Ojediněle bouřky. Od severozápadu proměnlivá oblačnost a místy sněhové přeháňky.Odpolední teploty 2 až 6, v 1000 m na horách kolem -1 stupně. Čerstvý severozápadní až severní vítr 25-40 km/h, v nárazech 50-70 km/h, na horách a ojediněle i jinde kolem 90 km/h, večer bude slábnout.

Upozornění: Při přechodu studené fronty se ojediněle vyskytnou nárazy větru do 100 km/h. Večer se bude místy, zejména v Čechách tvořit náledí.

Tlak silně stoupne a rozptylové podmínky budou dobré.

Biopředpověď: stupeň č. 3 - vysoká zátěž. Výrazný pokles tlaku spojený s přechodem studené fronty může zvyšovat zátěž osob s nemocemi dýchacího ústrojí, kardiaků, starších občanů a psychicky labilních jedinců. Ochlazení s poklesem teplot pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména ve večerních hodinách.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme