Předpověď počasí na úterý 22. února

Zpočátku dne počítejte s další sněhovou nadílkou, při čerstvém větru se budou tvořit sněhové jazyky a na horách závěje. Odpoledne bude sněžení od jihu ustávat. Teploměr se bude pohybovat kolem nuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

Okluzní fronta postupuje přes naše území zvolna k severozápadu.

V úterý bude zataženo se sněžením, odpoledene a večer od jihovýchodu slábnutí srážek a částečné protrhávání oblačnosti. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 metrech kolem -4 °C. Čerstvý severovýchodní vítr 15 až 30 km/h, místy s nárazy kolem 50 km/h bude k večeru slábnout.

Upozornění: Během dne stále trvá nebezpečí tvorby sněhových jazyků, v horských oblastech i závějí.

Tlak mírně poklesne, později zase slabě stoupne. Rozptylové podmínky bude dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru. Očekávaný vliv frontální vlny může navíc znamenat mírné zvýšenízátěže pro chronicky nemocné a starší občany.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychycké zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme