Předpověď počasí na úterý 22. února

Zpočátku dne počítejte s další sněhovou nadílkou, při čerstvém větru se budou tvořit sněhové jazyky a na horách závěje. Odpoledne bude sněžení od jihu ustávat. Teploměr se bude pohybovat kolem nuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sněžení

sněžení

Okluzní fronta postupuje přes naše území zvolna k severozápadu.

V úterý bude zataženo se sněžením, odpoledene a večer od jihovýchodu slábnutí srážek a částečné protrhávání oblačnosti. Nejvyšší teploty -2 až +2 °C, v 1000 metrech kolem -4 °C. Čerstvý severovýchodní vítr 15 až 30 km/h, místy s nárazy kolem 50 km/h bude k večeru slábnout.

Upozornění: Během dne stále trvá nebezpečí tvorby sněhových jazyků, v horských oblastech i závějí.

Tlak mírně poklesne, později zase slabě stoupne. Rozptylové podmínky bude dobré.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru. Očekávaný vliv frontální vlny může navíc znamenat mírné zvýšenízátěže pro chronicky nemocné a starší občany.

Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychycké zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme