Předpověď počasí na úterý 24. prosince

Štědrý den bude zatažený až oblačný, sněžení jen ojediněle. V noci teploty klesnou na -3 až -7, přes den vystoupí na -5 až -1 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Nad naše území od severovýchodu zasahuje oblast vysokého tlaku vzduchu a kolem ní k nám proudí studený vzduch. Jihozápadní Čechy bude ovlivňovat frontální rozhraní postupující z Bavorska zvolna k východu.

Zataženo až oblačno, v jihozápadní polovině Čech sněžení nebo déšť se sněhem, místy i mrznoucí srážky. Na ostatním území slabé sněžení jen ojediněle. Nejvyšší teploty -5 až -1, na severovýchodě kolem -8, v 1000 m na horách kolem -4, na Šumavě 1 stupeň Celsia. Mírný východní až jihovýchodní vítr 5-20 km/h.

Tlak má slabě stoupat. Rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé.

Upozornění: Na jihozápadě se bude při mrznoucích srážkách tvořit ledovka.

Biometeorologická předpověď: Pro západní polovinu Čech platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména ve večerních hodinách. Očekáváme vliv frontálního rozhraní, což může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Doporučujeme vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Pro zbytek území České republiky platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Chladno s teplotami pod bodem mrazu může negativně působit na jedince se zvýšeným krevním tlakem a s anginou pectoris, u nichž se nedoporučují prudké přechody z vyhřátého prostředí do venkovního prostoru, zejména ve večerních hodinách. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a sosby s nemocemi dýcahcího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností moou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme