Předpověď počasí na úterý 24. září

Odpolední obloha bude zatažená, občas bude pršet, na jihu republiky srážky trvalejší. Teploty se udrží jen na 6-10 stupních Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

déšť

Počasí u nás ovlivňuje výšková tlaková níže nad Alpskou oblastí. Po její zadní k nám proudí studený vzduch od severovýchodu.

Odpoledne bude většinou zataženo s občasným deštěm, na jihu Čech a Moravy srážky trvalejší. Na severu a severozápadě Čech oblačno a déšť jen místy. V nejvyšších horských polohách srážky sněhové. Nejvyšší teploty 6 až 10 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 2 stupňů Celsia. Čerstvý severovýchodní vítr 20 až 30 km/h, v nárazech a na horách 75 až 90 km/h.

Tlak se měnit nebude.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, a tedy střední zátěž. Ochlazení může negativně působit na jedince s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Očekáváme vliv frontálního rozhraní, který může znamenat mírné zvýšení zátěže pro chronicky nemocné a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 308 Dobsonových jednotek ozonu, což je + 5 procent, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme