Předpověď počasí na úterý 26. října

V úterý zůstane obloha zatažená, počítejte i s mlhami a mrholením. Teploty vystoupí na 11 až 15 stupňů, tam, kde vykoukne slunce, až na 18 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Před studenou frontou, která se vlní nad Čechami a Bavorskem, k nám pokračuje příliv teplého vzduchu od jihozápadu.

Bude oblačno až zataženo, mlhavo, místy, zejména na Moravě mrholení, v severozápadní polovině Čech občas déšť. Na severovýchodě Moravy, ve Slezsku a místy i ve východních Čechách až polojasno. Nejvyšší teploty 11 až 15 °C, při zmenšené oblačnosti až 18 °C, v 1000 metrech na horách kolem 11 °C, v Jeseníkách a v Beskydech kolem 15 °C. Mírný jihovýchodní, v Čechách východní až severovýchodní vítr 5 až 20 km/h.

Tlak slabě poklesne, rozptylové podmínky budou převážně mírně nepříznivé.

Biopředpověď: 2 - střední zátěž. Očekáváme přechod studené fronty, který může znamenat zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris.Ochlazení může negativně působit na jedince s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organizmu. Jedná se zejména o osoby se srdečně - cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany.

Stupeň zátěže ještě umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu, zvláště u uvedených rizikových skupin.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme