Předpověď počasí na úterý 27. srpna

Odpoledne bude skoro jasné až polojasné, postupně bude od jihozápadu oblačnosti přibývat a místy se objeví přeháňky a bouřky. Teploty vystoupí na 25-29 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polojasno

Studená fronta spojená s tlakovou níží nad Německem postupuje přes Německo zvolna k severovýchodu.

Odpoledne se připravte na skoro jasno až polojasno, v jihozápadní polovině území postupně oblačno, místy přeháňkami a bouřkami, zejména na jihu a západě Čech. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 21 stupňů. Mírný jihovýchodní vítr 5 až 20, na Českomoravské vrchovině čerstvý až 35 km/h.

Tlak bude slabě klesat.

UPOZORNĚNÍ: Dnes odpoledne a večer se na jihu a západě Čech v bouřkách ojediněle vyskytnou přívalové srážky nebo kroupy. Vítr v bouřkách může v nárazech dosáhnout rychlosti kolem 70 km/h.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. V jihozápadních Čechách může velmi teplé počasí zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Předpokládany výskyt bouřek mlže zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Ve zbytku republiky může velmi teplé počasí zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu, Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme