Předpověď počasí na úterý 30. července

Odpoledne čekejte skoro jasno až polojasno, místy přehzáňky a bouřky, ojediněle i s kroupami. Teploty vystoupí na 28-32 stupňů Celsia, vítr bude jen mírný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Počasí u nás začíná ovlivňovat od jihovýchodu brázda nízkého tlaku vzduchu.

Skoro jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle s kroupami. V západní polovině Čech srážky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 28 až 32 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 25 stupňů Celsia. Mírný severovýchodní vítr 5-20 km/h v bouřkách přechodně zesílí.

Tlak bude slabě až mírně klesat.

Nad Českou republikou bylo dnes naměřeno 314 Dobsonových jednotek ozonu, což je - 5 procent, a tedy podprůměrný stav.

Biometeorologická předpověď: V Čechách platí stupeň číslo 3, tedy vysoká zátěž. Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Doporučujeme vyvarovat se zvýšení psychické zátěže a vykonávat pouze lehké nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Pro zbytek republiky platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálními zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme