Předpověď počasí na úterý 30. listopadu

Odpoledne bude zataženo nízkou oblačností, padnou mlhy a začne mrholit. Teploty vystoupí na 2 až 6 stupňů Celsia a vítr bude vát mírný do 25 km/h, pak zesílí na čerstvý do 30 km/h a a nárazy až 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Hřeben vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou slábne. Okludující frontální systém postupuje přes Alpy k severovýchodu.

Bude většinou zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a ojediněle i v nižších polohách poljasno až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 3 stupňů Celsia. Mírný východní až jihovýchodní 10 až 25 km/h bude zesilovat na čerstvý 20 až 30 km/h, v polohách od 600 metrů s nárazy 50 až 70 km/h.

Tlak bude slabě až mírně klesat a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Příliv teplého vzduchu může zvýšit zátěž zejména u jedinců s nemocemi srdečně-cévními a dýchacího ústrojí. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 285 Dobsonových jednotek ozónu, což je -3 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme