Předpověď počasí na úterý 30. listopadu

Odpoledne bude zataženo nízkou oblačností, padnou mlhy a začne mrholit. Teploty vystoupí na 2 až 6 stupňů Celsia a vítr bude vát mírný do 25 km/h, pak zesílí na čerstvý do 30 km/h a a nárazy až 70 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

oblačno

Hřeben vyššího tlaku vzduchu nad střední Evropou slábne. Okludující frontální systém postupuje přes Alpy k severovýchodu.

Bude většinou zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a ojediněle i v nižších polohách poljasno až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 3 stupňů Celsia. Mírný východní až jihovýchodní 10 až 25 km/h bude zesilovat na čerstvý 20 až 30 km/h, v polohách od 600 metrů s nárazy 50 až 70 km/h.

Tlak bude slabě až mírně klesat a rozptylové podmínky budou většinou dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Příliv teplého vzduchu může zvýšit zátěž zejména u jedinců s nemocemi srdečně-cévními a dýchacího ústrojí. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Nad naším územím bylo dnes naměřeno 285 Dobsonových jednotek ozónu, což je -3 procenta, a tedy normální stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme