O víkendu se v Česku citelně oteplí. Teploty porostou až k 25 stupňům Celsia

Po nynějších chladných dnech a mrazivých nocích se na víkend v Česku výrazně oteplí. Po oba dny bude převážně slunečno. Teploty v sobotu vystoupají k 20 stupňům, v neděli se přiblíží letním 25 stupňům Celsia. Podobné počasí zůstane i začátkem příštího týdne. Vyplývá to z aktuální předpovědi počasí a vyjádření meteorologů.

Předpověď počasí Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slunečné počasí v Praze (ilustrační foto)

Teploty se o víkendu a začátkem týdne budou držet kolem 25 stupňů (ilustrační foto) | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

V posledních dnech provázely počasí v Česku výrazně podprůměrné teploty. Nejen na horách sněžilo, noční mrazy poškodily i kvetoucí stromy, vinnou révu nebo ranou zeleninu. Chladno bylo také přes den.

‚Čtyřicet procent úrody pryč.‘ V noci opět mrzlo, teploty spadly i pod minus deset stupňů

Číst článek

Ještě během čtvrtka bude do deseti stupňů Celsia, v pátek už ale 12 až 16 stupňů Celsia. Po oba dny stále hrozí noční mrazy.

O víkendu by už noční teploty měly zůstat nad nulou, jen v jihozápadní polovině Čech se mohou v sobotu nad ránem ještě objevit přízemní mrazíky.

V pátek ráno hrozí na některých místech poškození vegetace mrazem, ale odpoledne se začne postupně oteplovat. Od soboty už budou noční teploty nad nulou a v neděli odpoledne se teploty dostanou většinou nad 20 stupňů Celsia, uvedli meteorologové na síti X.

Víkend a začátek příštího týdne bude podle nich většinou slunečný a výjimečně teplý, odpolední maxima se budou držet kolem 25 stupňů. Ke konci příštího týdne se zase mírně ochladí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme