O víkendu se ochladí, na horách může i sněžit. Velikonoce ale budou slunečné

Zatímco o minulém víkendu v Česku vystoupala teplota ke 20 stupňům, v následujících dnech bude o poznání chladněji, od jednoho do minus tří stupňů. Na horách může sněžit. O Velikonocích se oteplí.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jaro, jarní počasí, sluce, příroda - ilustrační foto

Čeká nás chladný víkend, ale postupně se oteplí a na Velikonoce bude slunečno | Foto: Free-Photos | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

„Bude převažovat hodně oblačnosti, oblačno až zataženo. Zítra ráno v Čechách může být místy polojasno, přes den bude ale převažovat velká oblačnost. Zítra hlavně ve východní polovině území bude místy slabě pršet, v polohách nad 500 metrů a později na východě nad 800 metry se bude jednat spíše o déšť se sněhem nebo sněžení. Hlavně v Jeseníkách a Krkonoších může napadnout i pár centimetrů nového sněhu,“ řekla Radiožurnálu Jana Hujsová z Českého hydrometeorologického ústavu.

O víkendu na horách napadne až 15 centimetrů sněhu. Teploty v noci klesnou pod bod mrazu

Číst článek

Dle Hujsové bude ráno v Čechách většinou slabě mrznout, od jednoho do minus tří stupňů Celsia. Naopak na Moravě a ve Slezsku bude díky mírnému větru trochu tepleji - od plus tří do minus jedné a nejvyšší denní teploty nejčastěji od pěti do devíti stupňů.

Slunečné Velikonoce

Nejchladněji by mělo být na Severovýchodě území, od tří do šesti stupňů a na horách bude nejčastěji kolem nuly. V neděli zůstane hodně oblačnosti, místy s občasným deštěm nad 500 metrů, postupně jen na vrcholcích hor se sněžením. Během dne se bude počasí postupně zlepšovat. Od východu budou srážky ustávat a bude i ubývat oblačnosti. Ráno většinou od plus čtyř stupňů do nuly, jen na západě Čech může být až minus dva stupně a nejvyšší denní teploty o něco vyšší, od osmi do 12 stupňů nejčastěji.

V průběhu týdne by se mělo dále oteplovat směrem k Velikonocům, které dle Hujsové zatím vypadají, že budou poměrně slunečné s ranními teplotami kolem šesti stupňů. Maxima kolem 20 stupňů. 

Anna Musilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme