V pátek se bude teplota držet kolem nuly. Meteorologové varují před sněžením a tvorbou náledí

Ve čtvrtek se přes den budou držet teploty mezi deseti a čtrnácti stupni. Večer se ale podle Českého hydrometeorologického ústavu ochladí a na severu země začne v místech nad 700 metrů sněžit. V noci na pátek se studená fronta dostane i na jih země a výrazně se ochladí. Teploměry budou podle meteorologů ukazovat tři až minus jeden stupeň Celsia. Hrozí také tvorba náledí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pátek se podle meteorologů Česko opět dočká sněžení (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pátek bude podle meteorologů na celém území Česku zataženo a teploty se budou držet kolem nuly. Místo deště si tak řidiči a chodci musí dávat pozor na sněžení a to zejména na severu země.

Předpověď ale ukazuje, že během dne se postupně bude vyjasňovat a ubyde také sněhových přeháněk. Nejvyšší denní teploty se dostanou až ke čtyřem stupňům Celsia.

Dočkáme se mírného severního až severovýchodního větru mezi třemi až sedmi metry za sekundu, který večer zeslábne. „Večer se ojediněle bude tvořit náledí,” uvedl meteorolog Štefan Handžák.

Český hydrometeorologický ústav hlásí sněžení také na víkend. V sobotu budou nejnižší noční teploty -4 až -9 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 stupňů Celsia.

          

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme