Počasí v srpnu bude průměrné. Nejtepleji bude v prvním týdnu, horka ale přinesou bouřky a déšť

Teploty v Česku zůstanou podle meteorologů v následujícím měsíci průměrné, nejteplejší přitom bude hned první srpnový týden.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průměrná měsíční teplota pro měsíc srpen je v Česku 17,5 stupně Celsia. | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Po uplynutí prvního týdne by se mělo ochlazovat. Druhá polovina měsíce bude teplotně mírně pod dlouhodobým průměrem. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu a také z měsíčního výhledu. 

Jak se během horkého léta dobře vyspat? Pomůže sprcha, klimatizace i lehká strava, radí expert

Číst článek

Průměrné nejvyšší teploty během dne se na začátku měsíce budou pohybovat kolem 26 stupňů Celsia. Následující týden přinese mírné ochlazení a od 19. srpna se maximální denní teploty očekávají těsně nad 21 stupni. Právě v týdnu od 19. srpna by mělo být nejchladněji, na konci měsíce se teploty opět mírně zvýší. 

Co se týče deště, více pršet by mohlo podle meteorologů v prvním týdnu. Z hlediska celkového množství srážek by měl být srpen průměrný. 

V srpnu se tuzemské teploty obvykle pohybují v intervalu od 16,7 až 18,3 stupňů Celsia. Nadprůměrných teplot srpen dosahoval v roce 2013, Český hydrometeorologický ústav zaznamenal průměrnou měsíční teplotu 21,6 stupně. Nejchladněji bylo naopak v roce 1978, kdy se průměrná teplota pohybovala okolo 13,9 stupně. 

nkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme