O víkendu bude až 25 stupňů Celsia. Česko podle meteorologů ale čekají i přeháňky a bouřky

Víkend bude oblačný a místy jej budou doprovázet přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 20 a 25 stupni Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu. Stejné počasí pak bude pokračovat i na začátku dalšího týdne.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Víkend bude oblačný a místy jej budou doprovázet přeháňky nebo bouřky (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V pátek bude ještě jasno a polojasno, ale během dne se pak bude zvyšovat oblačnost. Na západě meteorologové očekávají ojedinělé přeháňky i bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 22 a 26 stupni Celsia, ojediněle až 28.

Aktuální změny počasí odpovídají normálu. ‚Spíš se z něj vymykaly poslední roky,‘ říká expert

Číst článek

V sobotu bude podle předpovědi na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu většinou oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, a to hlavně v Čechách. V bouřkách bude i sílit jinak slabý proměnlivý vítr. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi 14 až 10 stupni Celsia, nejvyšší denní pak mezi 21 a 25.

V noci na neděli se teploty budou pohybovat o stupeň výš než v noci na sobotu, a to mezi 15 a 11 stupni. Přes den pak bude opět většinou oblačno a místy přeháňky a ojediněle i bouřky, během kterých bude sílit i vítr. Nejvyšší denní teploty budou 20 až 24 stupňů Celsia.

Pondělní počasí pak bude podobné tomu nedělnímu. Noční teploty se budou pohybovat mezi 14 a 10 stupni. Přes den pak bude většinou oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Teploty budou 20 až 24 stupňů Celsia.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme