Meteorologové čekají v pondělí vítr v nárazech až o rychlosti 110 kilometrů v hodině. Někde může i sněžit

Meteorologové vydali na pondělí varování před silným větrem pro většinu území Česka. Jižní až jihozápadní vítr může dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině, na horách až 110 kilometrů. Lidé proto měli dávat pozor především za volantem. Výstraha platí od pondělních 7.00 do 21.00 pro většinu oblastí s výjimkou regionů Hustopeče, Hodonín, Mikulov a Břeclav. Večer se vítr změní na severozápadní a zeslábne.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstraha meteorologů platí pro téměř celé území Česka. | Zdroj: Repro foto Český hydrometeorologický ústav

Kvůli větru hrozí místy polámané větve a komplikace v dopravě. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto řidičům radí jezdit opatrně a sledovat dopravní zpravodajství. Lidé by zároveň měli zabezpečit volně stojící předměty na zahradě. Ústav varuje před horskými túrami, zejména na hřebenech hor.

Studená fronta přinese do Česka v pondělí odpoledne také intenzivní srážky. Zejména v severních, středních a východních Čechách není podle ČHMÚ vyloučen rychlý přechod z deště ve sněžení. „Večer se intenzivní sněhové přeháňky s poklesem dohlednosti a přechodnou tvorbou sněhové pokrývky mohou vyskytnout hlavně v horách severní Moravy a Slezska,“ předpokládají meteorologové.

Z noci na úterý se bude při rychlém poklesu teplot místy vytvářet náledí. Následkem toho meteorologové předpovídají sníženou viditelnost na 100 metrů. Zejména starší lidé nebo ti s pohybovými omezeními by proto měli vycházet ven jen v nejnutnějších případech.

jbi, gak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme