První srpnový týden bude chladnější než obvykle. Nejstudenějším dnem bude čtvrtek

Pondělní denní teploty dosáhnou na jižní Moravě až 25 stupňů Celsia. Kolem tlakové níže nad Skandinávií bude od severozápadu proudit chladnější a vlhký vzduch. Bude většinou oblačno, místy se může vyskytnout déšť a přeháňky, v odpoledních hodinách ojediněle přijdou i bouřky. V úterý bude převažující teplota 20 až 24 stupňů, na jihovýchodě až 27.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letošní začátek srpna bude nejspíš studenější než je zvykem. (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pondělní srážky budou četnější na severní polovině území, večer budou ustávat a bude ubývat oblačnost. Maximální teploty budou poměrně nízké 19 až 23 stupňů Celsia, tepleji bude na jihovýchodě, kde bude až 25 stupňů,“ komentovala pro iROZHLAS.cz meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu Michaela Valachová.

Taťána Míková: Česká krajina může oteplování zvládnout, připravme se ale na možnou migraci

Číst článek

Úterní ráno bude poměrně slunečné, postupně ale přijde oblačnost, místy přeháňky a bouřky. V noci teploty klesnou nejníž k hodnotám kolem 10 stupňů Celsia. Maximální úterní denní teploty vystoupají většinou na 20 až 24 stupňů, na jihovýchodě až 27. 

„Jižní Morava bude v úterý o něco teplejší, až 27 stupňů. Přibývající mraky a přeháňky nebo bouřky budou doznívat ve středu. Na většině území můžeme očekávat přeháňky i bouřky,“ dodává meteoroložka.

Čtvrtek bude z tohoto týdne pravděpodobně nejchladnější, oblačný a deštivý s nejvyššími denními teplotami mezi 18 až 22 stupni. Vítr bude slabý a proměnlivý, ale v bouřkách přechodně zesílí.

Víkend bude teplejší, nepřesáhne ale 28 stupňů. Místy můžeme očekávat občasný déšť a ojediněle i bouřky.

Valachová konstatuje, že první srpnový týden bude nejspíš z dlouhodobého hlediska studenější, než bývá zvykem. „Obvykle z celé části roku bývá začátek srpna nejteplejší část. Když se podíváme na dlouhodobé průměry maximálních teplot na začátku srpna, tak maxima bývají kolem 25 nebo 26 stupňů Celsia. Tím, že nyní maxima čekáme v hodnotách 20 až 24 stupňů, je to určitě pod dlouhodobým normálem.

Ernestina Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme