Záchytné parkoviště na Opatově zdražilo přes noc čtyřicetkrát. Správa komunikací prověřuje náhlý skok ceny

Na záchytném parkovišti na pražském Opatově se vybírá za den stání místo 20 nově 850 korun. Technická správa komunikací Praha situaci prověřuje, přiznává ale, že řeší komplikace se spoluvlastníkem pozemku. Odstavné parkování "P+R", tedy "parkuj a jeď" je hlavně v okrajových částech Prahy, nejčastěji v blízkosti konečných stanic metra.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parkování (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Záchytná parkoviště mají zabraňovat zbytečnému zajíždění lidí do centra města. Některá jsou zdarma, za některé se platí denně dvacetikoruna.

„Dneska mi bylo po příjezdu na parkovišti Opatov řečeno, že za celý den chtějí 850 korun. Což mě teda velice překvapilo a zděsilo a nejenom mě - byla tam velká fronta," postěžovala si Jana ze Středočeského kraje, po které chtěla peníze obsluha záchytného parkoviště. V Praze je zajišťuje Technická správa komunikací.

Praha hledá nová parkovací místa. Vypoví smlouvu téměř polovině soukromých parkovišť

Číst článek

Kdyby na opatovském záchytném parkovišti nechávala auto každý pracovní den, dala by za měsíční parkování 17 tisíc.

Technická správa komunikací Praha přiznává, že řeší komplikace se spoluvlastníkem pozemku. „Na parkovišti P+R Opatov bylo ráno provedeno místní šetření, kde bylo na místě zjištěno, že se zde vybírá poplatek za parkování, který není v režii TSK. Další postup budeme konzultovat a řešit s hlavním městem Prahou,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí TSK Praha Barbora Lišková.

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman, stokorunové částky za stání na odstavných parkovištích nikdo chtít nemůže. „Není možné, aby řidiči platili na P+R, tedy odstavných parkovištích, takové horentní sumy v řádu sto korun. Proto i hlavní město bude vypovídat desítky smluv soukromým společnostem, které provozují P+R parkoviště, aby se podobné situace nemohly již nadále stávat,“ řekl k situaci Hofman.

Vyjádření údajného spoluvlastníka parkoviště se nepodařilo získat.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme