Předseda hnutí Úsvit Černoch nebude znovu kandidovat na post šéfa hnutí

Předseda poslanců Úsvitu Marek Černoch nebude na srpnové volební konferenci obhajovat post šéfa hnutí. Podle svých slov se chce věnovat práci v poslaneckém klubu. Do čela hnutí Černoch navrhuje bezpečnostního experta a válečného veterána Miroslava Lidinského.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Černoch, Úsvit - Národní Koalice

Marek Černoch, Úsvit - Národní Koalice | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Černoch bude kandidovat na prvního místopředsedu a zůstane předsedou poslaneckého klubu.

Lidinský je podle něj člověka, který dlouhé roky sloužil v bezpečnostních složkách a má odborné znalosti ohledně nelegální migrace a terorismu.

„Domnívám se, že naše vláda nepřikládá patřičný důraz hrozbám, které se pojí s Islámským státem, nelegální imigrací a krajně pravicovými stranami,“ věří Lidinský.

Opoziční klub Úsvitu má ve dvousetčlenné Sněmovně devět členů, původně jich měl 14. Po vnitřních sporech ho opustil jeho zakladatel Tomio Okamura i bývalý předseda poslaneckého klubu Úsvitu Radim Fiala a založili hnutí Svoboda a přímá demokracie.

Hnutí Úsvit bylo velmi dlouho jen devítičlenné, nyní už přijímá nové zájemce. První volební konference byla svolána na 8. srpna.

ČTK, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme