Předseda NS odvolá mluvčího Knötiga, kvůli výrokům na sociálních sítích

Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal ještě dnes odvolá Petra Knötiga, který je vedoucím oddělení pro styk s veřejností a mluvčím soudu. Šámal to dnes řekl v telefonickém rozhovoru ČTK. Jedním z důvodů jsou Knötigovy výroky na sociálních sítích o Romech, nespokojen je s ním ale dlouhodobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Knötig

Petr Knötig | Zdroj: ČTK

Podle informací Centra nezávislé investigace (CNI) a Respektu z posledních dní se Knötig například nechal v budově soudu vyfotit se zbraní v ruce nebo se v diskusi k fotosérii romských dětí u brněnské fontány vyjádřil o Romech jako o "cikórkách".

Knötig, která je mluvčím soudu od roku 2007, dnes řekl, že se nedomnívá, že by pochybil, protože například svou větou pouze vyjádřil postoj k tomu, že by nemělo být normální, aby se fontána využívala ke koupání a možnému poškozování. "To se týká kohokoliv bez ohledu na barvu pleti, vyznání, orientaci," uvedl.

Výraz cikorka považuje za slangový brněnský výraz pro romské etnikum, který podle něj nikoho neuráží. "Sám rozděluji lidi na slušné a neslušné a je jedno, k jaké minoritě či majoritě patří. Mám řadu známých právě z romského etnika a nemám žádný problém se s nimi bavit, protože jsou slušní a přátelští," dodal.

Šámal na to má ale jiný názor. "Je naprosto neúnosné, aby takový člověk působil u Nejvyššího soudu, navíc v pozici tiskového mluvčího," řekl Šámal s tím, že ještě dnes pojede z Prahy do Brna a odvolá ho. "Já bych chtěl, aby odešel z Nejvyššího soudu vůbec," dodal s tím, že s Knötigovou prací vyslovoval nespokojenost už po svém nástupu do funkce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme