Předseda Poslanecké sněmovny vyzval prezidenta k diskusi o Evropské ústavě

Předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek nabídl prezidentovi veřejnou debatu o ústavě Evropské unie. Chce ji uspořádat v polovině června v dolní komoře za účasti několika odborníků. Prvním tématem by mohla být suverenita členských zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek | Foto: Poslanecká sněmovna

Během veřejné debaty by se podle Lubomíra Zaorálka ukázaly argumenty obou stran, a bylo by možné je porovnat: "Když argumenty zazní, když to je z očí do očí, když je to skutečná diskuse, debata, je to jediný způsob, který může stanoviska změnit nebo je posunout, anebo může ukázat, že někdo argumenty má, někdo naopak má argumenty slabší."

Zaorálek pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál upřesnil, že chce změnit situaci: "Kdy každý si opakuje svoje a jsou to monology, které se nepotkávají." Formu veřejné debaty upřednostňuje šéf Sněmovny před písemným vyměňováním názorů. Zaorálek s Klausem si v minulých týdnech poslali několik dopisů ve kterých si navzájem vytýkaly své názory k euroústavě.

Lucie Husárová 1, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme