Předseda RRTV nespokojen s Hodačovým výkladem

Generální ředitel České televize Jiří Hodač nevyhověl podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Martina Muchky „v plném rozsahu“ dnešní výzvě rady k nápravě nezákonného stavu a obnovení řádného televizního vysílání. Muchka to řekl po opětovném přerušení večerního zpravodajství televize. Kritizoval také titulky, které nechal Hodač umístit na televizní obrazovky a které podle něj uvádějí diváky v omyl. O tom všem bude rada podle Muchky opět s Hodačem jednat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veřejnoprávní televize opět přerušila vysílání na ČT2 po zahájení pravidelného pořadu „21“. V něm Muchka neodpověděl přímo na dotaz moderátorky, zda je vysílání „jedenadvacítky“ legální. „Já potřebuji dostat dokument, kdo v tuto chvíli podle interních směrnic ČT odpovídá za vysílání ČT,“ řekl.

Rada dosud nemá podle Muchky shromážděné interní předpisy ČT, „kdo je k čemu oprávněn a kdo je co povinen konat“. „Proto jsme dali vyjádření, že legální vysílání je to, které autorizuje vedení ČT,“ řekl předseda rady. Nevysvětlil, kdo představuje vedení televize, ale odmítl termín „nové vedení“.

„Já myslím, že konstatování toho, že provozovatel vysílání porušil zákon tím, že neměl kontrolu nad vysíláním, je velmi vážná věc a v této věci ještě nebylo rozhodnuto, jak rada s tímto konstatováním naloží,“ uvedl Muchka. Dodal, že správní řízení dosud nebylo ukončeno. Souhlasil s názorem moderátorky, že také nebylo rozhodnuto, jestli porušili zákony protestující zaměstnanci televize, nebo vedení řízené Hodačem. Rozhodně však je podle Muchky porušením zákona středeční úplné přerušení vysílání.

Předseda rady zdůraznil, že bude „velice tvrdě“ po Hodačovi požadovat omluvu. „Ten titulek, který běžel těch skoro 24 hodin, uvedl v omyl osm miliónů obyvatel tohoto státu, když naše rada byla označena jako orgán, který je kompetentní tady vystupovat jako arbitr,“ uvedl Muchka. Ředitel televize podle něho musel vědět, že to není pravda. „Rada nemá co potvrzovat legalitu nebo nelegalitu pana Hodače,“ řekl její předseda. Dodal, že tuto zákonnou možnost má pouze Rada České televize.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme