Předseda Senátu očekává, že přímá volba prezidenta projde

Přímou volbu prezidenta bude Senát projednávat od 8. února. Senátoři mají rozhodnout také o prezidentské nominaci předsedy Městského soudu v Praze Jana Sváčka na ústavního soudce. Na únorovém zasedání se očekává i prezident Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Senátu Milan Štěch | Foto: Noemi Fingerlandová

Termín a program této schůze určil senátní organizační výbor. Jeho předseda a šéf Senátu Milan Štěch tvrdí, že většina sociálních demokratů ústavní změnu na přímou volbu hlavy státu v horní komoře podpoří. Obavy má spíš o další postup koaličního kabinetu.

„Já apeluji na to, aby vláda co nejrychleji předložila a vydiskutovala další potřebné prováděcí předpisy, zákony, které jsou potřeba k přímé volbě prezidenta, protože já jsem přesvědčený, že pokud se ostatní kluby postaví k přímé volbě tak, jako předpokládám, že se postaví klub sociální demokracie zde v Senátu, tak by s přímou volbou, co se týká změny Ústavy, neměl být problém,“ řekl Milan Štěch.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme