Předseda sněmovny Miloslav Vlček zřejmě rezignuje

Předseda Sněmovny Miloslav Vlček dnes s největší pravděpodobností rezignuje na svou funkci šéfa dolní komory parlamentu. Uvedl to server Novinky.cz. O jeho setrvání na pozici jedničky na kandidátce sociální demokracie v Olomouckém kraji právě rozhoduje na svém mimořádném zasedání grémium strany v Ostravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda sněmovny Miloslav Vlček (ČSSD) | Foto: Luboš Wišniewski

Vlček včera přiznal, že porušil zákon, když vracel miliónovou půjčku svému asistentovi v hotovosti. Zároveň připustil, že lhal o svém exporadci Petru Vrtalovi, když tvrdil, že ho nezná. Proti Vlčkovi se dnes postavil i jeho stranický šéf Jiří Paroubek, když prohlásil, že se předseda Sněmovny zesměšnil.

V případě rezignace Vlčka zastoupí první místopředsedkyně sněmovny Miroslava Němcová z ODS. „Z jednacího řádu vyplývá, že pokud nemůže vykonávat předseda svou funkci, zastupuje ho první místopředseda,“ potvrdila Němcová.

ODS už dřív vyzvala Vlčka, aby odešel z funkce. Pokud by to sám neudělal, občanští demokraté by na květnové schůzi sněmovny navrhli jeho odvolání. Oznámil to volební lídr ODS Petr Nečas.

„Jsem hluboce přesvědčen o tom, že je nepřijatelné a tuto zemi urážející a nedůstojné, aby pan Vlček po svém dětinském chování zůstal třetím nejvýše postaveným ústavním činitelem v České republice,“ řekl Nečas.

Vlček nejprve uváděl, že se ve věci údajně zneužité státní dotace ve výši 25 milionů korun i půjčky ničeho nezákonného nedopustil. Později ale připustil, že zákon přeci jen porušil, když vracel více než milionovou půjčku v hotovosti. Za takový přestupek hrozí pokuta až půl milionu korun.

Igor Maňour, Jana Zemanová, Veronika Malá, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme