Předsednictvo ANO bude debatovat o dalším upřesnění koaliční smlouvy

Další vládní spolupráci se sociálními demokraty a lidovci by mělo v neděli k večeru řešit předsednictvo hnutí ANO. To zatím z kabinetu neodešlo, ani když ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD podepsal spornou reorganizaci části policie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš

Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Hnutí ANO nyní žádá úpravu koaliční smlouvu. Varuje například, že nepodpoří schodek státního rozpočtu na příští rok vyšší než šedesát miliard korun.

Nové podmínky by mohly obsahovat také pojistku proti silovému přehlasování na vládě v zásadních věcech, a to třeba těch, které se týkají rozpočtu a dodržení maximálního deficitu.

Babiš: Být v koaliční vládě je dno mé kariéry. Sobotkovi nevěřím, Chovanec z nás dělá blbce

Číst článek

ANO tím reaguje na nedávné přehlasování šéfa hnutí Andreje Babiše ministry, kteří schválili přes tři a půl miliardy navíc na zdravotnictví a skoro čtyři miliardy na vědu.

ČSSD změny v koaliční smlouvě připustila. Podle lidovců je třeba zachovat stabilní vládu.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme