Předsednictvo ČSSD diskutovalo o kariérním řádu

Předsednictvo sociálních demokratů odpoledne debatovalo o takzvaném kariérním řádu. Ten má stanovit rozhodující kritéria, která budou muset splňovat zájemci o místa na kandidátce ČSSD při volbách do Poslanecké sněmovny. Právě o potřebě kariérního řádu ve straně naposledy hovořili Miloš Zeman s Jiřím Paroubkem při svém setkání na premiérově chatě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Nic překvapivého, říká k tomu Stanislav Gross, jako šéf Lidového domu: "Tak ono je to trochu dobýváním do otevřených dveří, protože zhruba před měsícem a půl až dvěma měsíci jsme předložili takový kariérní řád, který znamená určitý kvalitativní posun ve výběru kandidátů sociální demokracie."

Věrnost straně, za každý rok členství jeden bod, nejdřív ale až po třech letech a nejvíce deset bodů. Body také za odbornost, třeba za maturitu nebo cizí řeč. To je příklad z návrhu kariérního řádu sociálních demokratů.

Počtem získaných bodů se mají řídit šance členů ČSSD dostat se na volební lístky. Jak dál potvrdil Stanislav Gross, výjimky ale mají být možné.

Konečné hlasování o kariérním řádu chtějí stihnout stranické špičky ČSSD ještě do konce léta.

Vít Dvořák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme