Předsednictvo KDU-ČSL zrušilo rozhodnutí o odchodu Kalouska z vlády

Předsednictvo křesťanských demokratů změnilo názor. Zrušilo své rozhodnutí, že z vlády má odejít ministr financí Miroslav Kalousek. Dohodlo se také, že ve vládě by měli zůstat všichni ministři za KDU-ČSL. Vzápětí se k návrhu stejně postavil i celostátní výbor strany a teď o něm jedná celorepubliková konference. Předsednictvo také ustavilo čtyřčlenný vyjednávací tým, který bude personální výměny ve vládě řešit s premiérem Mirkem Topolánkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek, Jan Kasal | Foto: Stanislav Peška

Ministr financí Miroslav Kalousek ještě před dnešním jednáním odmítl, že by vedl jakési vnitrostranické křídlo: "Já odmítám interpretaci boje dvou křídel. Já nevedu žádný boj a nejsem frontmanem žádné vnitrostranické opozice. Jsem prostý ministr financí bez stranických funkcí. Můj předseda strany navrhl mé odvolání a dnešní orgány to buď potvrdí, nebo nepotvrdí."

Z krajů se ozvaly hlasy, aby se personální změny v kabinetu Mirka Topolánka KDU-ČSL nedotkly. Předseda Jiří Čunek si nejí jistý, jestli se mu tento postup podaří u premiéra prosadit, podle něj je ale tento názor uvnitř strany nejsilnější. Zastává ho i ministr pro legislativu Cyril Svoboda.

"Moje doporučení číslo jedna je, že by neměl odcházet nikdo za KDU-ČSL. Doporučení číslo dvě, a to je absolutní, že o osudu našich ministrů, ministrů za KDU-ČSL, musí výsostně rozhodovat jen KDU-ČSL."

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme