Předsednictvo KDU-ČSL zrušilo rozhodnutí o odchodu Kalouska z vlády

Předsednictvo křesťanských demokratů změnilo názor. Zrušilo své rozhodnutí, že z vlády má odejít ministr financí Miroslav Kalousek. Dohodlo se také, že ve vládě by měli zůstat všichni ministři za KDU-ČSL. Vzápětí se k návrhu stejně postavil i celostátní výbor strany a teď o něm jedná celorepubliková konference. Předsednictvo také ustavilo čtyřčlenný vyjednávací tým, který bude personální výměny ve vládě řešit s premiérem Mirkem Topolánkem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek, Jan Kasal

Miroslav Kalousek, Jan Kasal | Foto: Stanislav Peška

Ministr financí Miroslav Kalousek ještě před dnešním jednáním odmítl, že by vedl jakési vnitrostranické křídlo: "Já odmítám interpretaci boje dvou křídel. Já nevedu žádný boj a nejsem frontmanem žádné vnitrostranické opozice. Jsem prostý ministr financí bez stranických funkcí. Můj předseda strany navrhl mé odvolání a dnešní orgány to buď potvrdí, nebo nepotvrdí."

Z krajů se ozvaly hlasy, aby se personální změny v kabinetu Mirka Topolánka KDU-ČSL nedotkly. Předseda Jiří Čunek si nejí jistý, jestli se mu tento postup podaří u premiéra prosadit, podle něj je ale tento názor uvnitř strany nejsilnější. Zastává ho i ministr pro legislativu Cyril Svoboda.

"Moje doporučení číslo jedna je, že by neměl odcházet nikdo za KDU-ČSL. Doporučení číslo dvě, a to je absolutní, že o osudu našich ministrů, ministrů za KDU-ČSL, musí výsostně rozhodovat jen KDU-ČSL."

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme