Předsedou drážních odborů nadále Dušek

Předsedou odborového sdružení železničářů bude až do roku 2005 opět Jaromír Dušek. Velkou většinou hlasů o tom rozhodli delegáti třetího sjezdu sdružení ve Žďáru nad Sázavou. Jaromír Dušek získal 250 hlasů z bezmála 350 možných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednání odborářů veŽďáru nad Sázavou je neveřejné. Hlasy v kuloárech ale většinou mluví o připravovaném zákonu o transformaci Českých drah. Sám Jaromír Dušek mezi odboráři vyjádřil o osud tohoto zákona obavy. Těsně po svém znovuzvolení dokonce v rozhovoru pro Český rozhlas připustil, že odboráři jsou ochotni stávkovat, jestliže poslanci na současné podobě zákona budou chtít něco změnit. "My jsme byli zastánci unitární železnice, tedy jednoho podniku řízeného jedním manažerem s tím, že toto řešení je jakýsi krajní ústupek, ke kterému jsme byli ještě ochotni dát svoji podporu. Proto říkáme, že už jsme ustupovali tak daleko, že dál už se ustupovat nedá a v případě, že by tento zákon doznal jakýchkoli změn za rámec toho dělení, tak by jistě ztratil naši podporu a razantně bychom se postavili proti němu."

Jiřího Kratochvíla delegáti potvrdili ve funkci místopředsedy. Zvoleni byli i další tři místopředsedové. Jednání svazu bude až do odpoledních hodin pokračovat diskusí o transformaci Českých drah a o jejich současné finanční situaci. Dušek doufá, že vláda najde peníze pro České dráhy, aby mohly splatit dluhy za odvedené práce. Pokud by bylo ohroženo vyplácení mezd, jsou odboráři připraveni stávkovat.

Markéta Kaclová, Petros Martakidis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme