Předsedou Senátu se nejspíš stane Milan Štěch

ČSSD na předsedu Senátu nominovala dosavadního místopředsedu horní komory a bývalého odborářského předáka Milana Štěcha. Sociální demokraté poprvé obsadí křeslo předsedy horní komory, volební vítězství jim přineslo v Senátu většinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČMKOS Milan Štěch. | Foto: Tomáš Adamec

Milan Štěch doufá, že získá podporu nejen u senátorů své strany: „Je to závazek, který bude dotažen do konce, pokud se 24. podaří tento návrh potvrdit. Na práci se těším, protože to je zajímavá práce a mě vždycky vyhovovalo, když jsem mohl lidi spojovat, protože vím, že někteří lidé mně spíše chápou jako člověka, který má zásadná názory, a že to někdy může společnost rozdělovat. To ale není moje povaha, já spíše hledám konsensus.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nominaci Milana Štecha na předsedu Senátu v pořadu Stalo se dnes okomentoval místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Milan Štěch by jako předseda Senátu získal nárok na ochranku. Na dotaz novinářů se ale vyjádřil podobně jako premiér Petr Nečas a řekl, že bude těchto státnických výdobytků zasahujících do soukromí využívat co možná nejméně.

Hodně se spekulovalo o tom, že na předsedu Senátu bude nominován Zdeněk Škromach. „Vedení sociální demokracie se nerozhodlo pro žádnou nominaci a předseda strany Bohuslav Sobotka nechal rozhodování na senátním klubu. Na základě toho došlo k širší dohodě,“ popsal postup rozhodování právě Zdeněk Škromach.

Škromach byl nakonec navržen na místopředsedu Senátu. Tuto funkci by měla obhájit i Alena Gajdůšková. Horní komora bude své vedení volit 24. listopadu.

Pokud by nejužší vedení Senátu bylo pětičlenné, zbývající dvě křesla místopředsedů horní komory by měla s ohledem na princip poměrného zastoupení připadnout ODS.

Martin Drtina, Lenka Rafaelová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme