Představenstvo Českého Aeroholdingu opustí bývalý rebelující poslanec Fuksa

Představenstvo Českého Aeroholdingu opustí bývalý rebelující poslanec ODS Ivan Fuksa. Z funkce ho k 30. listopadu odvolalo ministerstvo financí. V dozorčí radě společnosti skončí i exministr obrany Alexandr Vondra z ODS a Jiří Blažek z TOP 09. Třetím členem, který opustí dozorčí radu aeroholdingu, je zástupce zaměstnanců Petr Minařík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Fuksa, Alexandr Vondra a Jiří Blažek | Foto: Český rozhlas

„Ministerstvo financí jako náš jediný akcionář v působnosti valné hromady odvolává ke konci listopadu z představenstva společnosti pana Ivana Fuksu a z dozorčí rady pana Jiřího Blažka a Alexandra Vondru,“ potvrzuje mluvčí společnosti Michaela Lagronová a dodává:

„Dále ke konci listopadu rezignuje na svůj post v dozorčí radě ještě jeden člen, Petr Minařík, který byl zvolený za zaměstnance.“ Alexandr Vondra rozhodnutí nechtěl komentovat, v Aeroholdingu prý ale odvedl dobrou práci.

„Každý vlastník má právo dát si do kontrolních orgánů, koho uzná za vhodného. To já samozřejmě respektuji. Nemám se za co stydět. Za tři čtvrtě roku mého působení v dozorčí radě se podařilo přivést strategického investora, opravila se rozjezdová dráha na Ruzyni. Já mám pocit dobře vykonané práce,“ říká Vondra.

Český Aeroholding mění stanovy a snižuje počty členů představenstva i dozorčí rady. Ivan Fuksa přišel do Aeroholdingu na požádání tehdejšího ministra Miroslava Kalouska.

Fuksa patřil mezi rebelující poslance, kteří byli stíhaní. Podle státního zastupitelství Fuksa, Petr Tluchoř a Marek Šnajdr přijali úplatek v podobě lukrativních postů ve státních firmách za to, že se vzdají mandátu.

Nejvyšší soud ale jejich stíhání zastavil.

Jana Zemanová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme