Představitelé Královéhradeckého kraje jednají o dostavbě dálnice D11

Představitelé Královéhradeckého kraje se rozhodli bojovat za pokračování stavby dálnice D11. Zastavení výstavby do Jaroměře a dál k hranicím s Polskem hrozí kvůli nedostatku peněz. Zatím nevykoupené pozemky farmářky Ludmily Havránkové zase brání dostavbě dálnice do krajského města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto)

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Hejtman Lubomír Franc proto do Hradce Králové pozval starosty, poslance a senátory z kraje, ale také zástupce ministerstev zemědělství a dopravy. Představitelům kraje vadí, že je kvůli nedostatku peněz ohroženo pokračování výstavby dálnice. Podle hejtmana France musí Královéhradecký kraj udělat všechno pro to, aby dostavba dálnice D11 byla celostátní prioritou.

"Kraj musí ukázat, že vystupuje jednotně, a že dálnice je jeho prioritou. Prvními kroky by mělo být ustanovení člověka - vládního zmocněnce, který by měl dálnici na starosti. Dál by měly na dálnici pokračovat kontrolní dny a mělo by být jasné, jestli jsou uvolněné peníze na přípravu dalších úseků," uvedl Franc.

Dostavbě čtyř kilometrů dálnice do Hradce Králové naopak brání nevyřešená směna pozemků s farmářkou Ludmilou Havránkovou. I ta se na jednání chystá. Neví však, co od něj má očekávat: "Nevím, kdo tam bude. Nevím, jakým stylem se bude jednat. Nevím vlastně nic. Za nikoho mluvit nemůžu a nebudu se k tomu vyjadřovat."

Jednání se naopak neúčastnil nikdo z Ministerstva dopravy. Podle mluvčího resortu Karla Hanzelky ministerstvo zatím nemá od současné vlády pověření, aby o směně potřebných pozemků jednalo.

"Důvod je jednoduchý. My chceme počkat na rozhodnutí vlády. Podle našich informací by se tím vláda měla zabývat v nejbližších dnech. Pak samozřejmě s paní Havránkovou navážeme kontakt a budeme postupovat standardním způsobem. V této chvíli ale chceme vyčkat na rozhodnutí vlády," uvedl Hanzelka.

Přečtěte si také:
Spor o pozemky s farmářkou Havránkovou se vrací na začátek
Černá stavba úseku dálnice D11?
Děti Země: Část dálnice D11 před Hradcem je černou stavbou
Poláci chtějí dostavět pokračování dálnice D11
Stavba pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je v ohrožení
Hejtman Franc jednal s novým ministrem o dálnici k Hradci
Dostavba dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové nabírá další zpoždění

Ota Nehasil, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme