Předvolební debatu v Pardubicích ovládl spor o spalovnu odpadů v Rybitví

Druhou zastávkou letošního předvolebního speciálu Martina Veselovského byly Pardubice. A diskuze chvílemi připomínala dostihy na pardubickém závodišti se společným tématem – spalovna nebezpečných odpadů v Rybitví u Pardubic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciál Martina Veselovského z Pardubic | Foto: Khalil Baalbaki

Všichni diskutující se v zásadě shodovali: Spalovna by pro Pardubice s chemickým průmyslem byla další ekologickou zátěží.

Mezi hosty se sice objevili lídři pěti nejsilnějších stran, na předvolební diskuzi v publiku dohlíželi i zástupci menších politických skupin, které exkluzivní průzkum preferencí do debaty nenominoval.

„My bychom nechali rozhodovat občany, a proto mě mrzí, že jsme nedostali prostor,“ zlobil se jeden z diskutujících a příznivce menší politické strany.

Přehrát

00:00 / 00:00

Průběh předvolebního Speciálu Martina Veselovského v Pardubicích sledovala redaktorka Iveta Záleská

„Rozhodnutí a výběr toho, kdo sedí tady u stolu v předvolební debatě, je na základě volebního modelu, že se s 90procentní pravděpodobností dostane do krajského zastupitelstva. A tomu vaše strana nevyhovuje. To je ten důvod, proč tady nesedíte,“ vysvětloval moderátor Martin Veselovský.

Divák Jan Dlask debatu v sále hodnotil opatrně. „Trochu mě irituje, že obecenstvo ovládnou kandidáti i spolukandidáti zúčastněných. Je to z jejich strany trochu snaha o manipulaci veřejného mínění,“ myslí si divák.

Moderátor si ale nakonec závěry debaty v Pardubicích pochvaloval: „Ať zvolí, co zvolí, tak přístup kraje, pokud se strany nerozhodnou změnit předvolební sliby, bude plus minus stejný. Což nakonec také není úplně špatné.“

Metodika práce s výsledky předvolebních výzkumů v krajích

Číst článek

mka, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme