CVVM: Hnutí ANO v červnu mírně posílilo, TOP 09 zůstává pod pětiprocentní hranicí

Červnové volby do sněmovny by podle modelu CVVM vyhrálo hnutí ANO se ziskem 31 procent. Mírně tak posílilo stejně jako ODS nebo KDU-ČSL. Oslabili naopak Piráti, sociální demokraté a SPD. Stabilní pozici si drží KSČM. Těsně pod pětiprocentní hranicí pro zisk poslaneckých křesel skončili Starostové a také TOP 09.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební průzkum CVVM v červnu

Předvolební průzkum CVVM v červnu | Foto: Český rozhlas | Zdroj: Infogram

Hnutí ANO by získalo o dva procentní body více než v květnu. Podle CVVM to ale není statisticky významný nárůst. Stejnou měrou se naopak snížil v době dojednávání společné vlády zisk ČSSD, která by v červnu získala podobně jako v dubnu či březnu 11 procent hlasů.

Na druhé místo se tak vrátila ODS se 14 procenty, což je o jeden procentní bod více než v květnu. Čtvrtí by beze změny skončili komunisté s 10,5 %.

CVVM: Důvěra v prezidenta mírně vzrostla, nejhorší vysvědčení dostala Poslanecká sněmovna

Číst článek

Piráti se podle modelu propadli na deset procent, což je o jeden procentní bod méně než v květnu. Jejich podpora ale podle CVVM stabilně mírně klesá už od počátku roku. Podobně SPD spadla z květnových 7,5 procenta na červnových 6,5 procenta, lidovci si naopak o půl procentního bodu polepšili na šest procent.

STAN a TOP 09 by v červnu shodně získaly 4,5 %. Pro TOP 09 to ale znamenalo meziměsíční zlepšení o 1,5 procentního bodu.

Průzkum veřejného mínění probíhal mezi 16. a 29. červnem a své volební preference vyjádřilo 747 respondentů starších 18 let. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme