Preference: ČSSD stahuje náskok ODS

Volební preference ODS v průzkumech agentury Sofres-Factum klesají, v posledním šetření z konce září dosáhly 17,5 procenta a volební prognóza strany činila 24,5 procenta. Sociální demokracie stáhla náskok svého největšího rivala, nyní ji preferuje 17,9 procenta lidí a její výsledek ve volbách agentura vypočítala na 23 procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předchozího průzkumu z poloviny září chtělo ODS volit 18,3 procenta dotázaných a ČSSD 16,9 procenta, v parlamentu by tak získali ODS 25,3 procenta křesel a sociální demokracie 22 procent. Komunisty by na konci září volilo 11,6 procenta respondentů, což jim přisuzuje zisk 16,6 procenta hlasů. Strany čtyřkoalice by v případě společné kandidatury získaly podle volební prognózy 27 procent hlasů, a dohromady by se tak staly nejsilnějším politickým seskupením. Unii svobody i KDU-ČSL preferuje shodně 8,5 procenta potenciálních voličů, což u unie představuje volební zisk 11,7 procenta a u lidovců 11,1 procenta hlasů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme