Přehled tisku: odbočování na červenou, propouštění z bank a protahování vyšetřování Čapího hnízda

Středeční české deníky informují například o odchodech doručovatelů České pošty - tématu se věnuje Mf Dnes. Hospodářské noviny informují o tom, že policie nestíhá vyšetřovat kauzu Čapí hnízdo, deník Právo pak o návrhu ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), aby mohli řidiči na červenou odbočovat doprava v případě, že v pruhu ve výhledu nic nejede.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy chce prosadit odbočování na červenou (ilustrační foto). | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Česká pošta letos přijde o každého čtvrtého zaměstnance. Píše o tom Mf Dnes. Lidé většinou odcházejí za lepším platem. Poště se přitom blíží kritické předvánoční období, kdy bude muset přijmout pět tisíc lidí. Nabídne jim proto 170 korun na hodinu - to je výrazně víc, než mají její kmenoví zaměstnanci.

Brigádníci najatí na předvánoční období by si při plném nasazení za jeden měsíc mohli vydělat přes 28 tisíc. Mf Dnes ale upozorňuje na to, že listovní doručovatel si v letošním druhém čtvrtletí průměrně vydělal 18 280 korun hrubého.

Přehled tisku: nezákonná politická reklama, klamaví restauratéři a řeč dětí v ohrožení

Číst článek

Lidové noviny

Kvůli letošnímu horkému a dlouhému létu stouplo riziko výskytu zhoubných nádorů kůže. Tématu se věnují Lidové noviny. Lidé by si proto měli nechat od lékaře zkontrolovat svá znaménka. A to hlavně v případě, že změnila barvu, velikost, jsou zarudlá nebo svědí a krvácí. Nejohroženější skupinou jsou ženy před třicítkou a muži po padesátce.

E15

Tři největší české banky propustí stovky lidí a zruší některé pobočky. Deník E15 vysvětluje, že společnosti se tak chtějí připravit na digitalizaci a udržet si zisky. Výrazné propouštění mají v plánu hlavně ČSOB a Komerční banka. Česká spořitelna zase uvažuje o zrušení některých manažerských pozic.

Hospodářské noviny

Vyšetřování dotace pro Čapí hnízdo se protahuje, policie práci nestíhá - to je titulek středečních Hospodářských novin. Deník píše, že o podání návrhu na obžalobu premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO a dalších šesti lidí se mělo původně rozhodnout do konce září. Už teď je ale jasné, že se lhůta pro vyšetřování prodlouží.

Deník

O novinkách v programu Nová zelená úsporám píše regionální Deník. Ministerstvo životního prostředí připravilo pro majitele rodinných domů například možnost jednat s úřady jen přes internet. Zájemcům o dotace ubyde taky papírování. Změny začnou platit od půlky října.

Právo

Ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO chce prosadit odbočování na červenou. Všímá si toho deník Právo. Řidiči by podle něj mohli na červenou odbočovat doprava v případě, že v pruhu ve výhledu nic nejede. Změna by měla snížit emise z aut a přispět k větší plynulosti dopravy.

Proti ministrovu návrhu nejsou dopravní experti ani dopravní policie. Podobná praxe funguje například ve Spojených státech nebo v Německu, kde si na pravidlo tamní řidiči už zvykli.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme