Přehled tisku: Šojdrová našla sirotky, výpočty centrální banky a teplem zmatené rostliny

České deníky ve čtvrtek píšou například o výsledku cesty lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové do Řecka - o tom informuje Právo. Podle deníku E15 České národní bance nevychází prognóza o vývoji české měny. Deník pak informuje o tom, že nadprůměrně teplé počasí posledních dnů zmátlo některé rostliny i stromy. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslankyně Michaela Šojdrová z KDU-ČSL | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

České národní bance nevychází prognóza posilování české koruny. Jak píše čtvrteční E15, měna teď měla být podle únorového odhadu ČNB o pět procent pevnější, než aktuálně je. Může za to hlavně neklid ve světě.

Předpověď centrální banky předpokládala, že by euro v současnosti mělo stát 24 korun a 60 haléřů. Nakonec je ale skoro o korunu a padesát haléřů dražší. A podle analytiků největších evropských finančních domů netrefí centrální bankéři dráhu koruny ani po celý následující rok.

Mf Dnes

Chránění draví ptáci hynou v Česku po desítkách - píše o tom Mf Dnes. Česká společnost ornitologická eviduje od začátku roku už 54 zabitých zvířat. Je mezi nimi i 6 kriticky ohrožených luňáků červených. Dravci se stávají hlavně obětí otrávených návnad, existují ale i případy, kdy je lidé zastřelili.

Přehled tisku: Češi vyrábějí raketu, začnou poslední kotlíkové dotace a v Liberci končí tramvaj T2R

Číst článek

Hospodářské noviny

Češi se málo hýbou - píší o tom Hospodářské noviny a dodávají, že podle posledního průzkumu Eurobarometru více než 40 procent lidí v republice nesportuje vůbec. Kvůli nedostatku pohybu tak přibývá obézních lidí a zároveň se zvyšuje riziko civilizačních onemocnění jako cukrovka nebo kardiovaskulární choroby.

Deník

Nadprůměrně teplé počasí posledních dnů zmátlo některé rostliny i stromy. Nedávný déšť, který zalil půdu po dlouhotrvajícím suchu, v nich podle Deníku vyvolal zdání, že se blíží jaro. To způsobilo, že rostliny obnovují vegetaci.

Třeba zahrádkářce z Prahy o víkendu vyrostla mrkev, která na jaře kvůli suchu vůbec nerostla, má taky rané brambory. Na Moravě zase vykvetla řada ovocných dřevin, na vinohradu začala takzvaná druhá násada. Zdeněk Žalud z Ústavu agrosystémů a bioklimatologie z brněnské Mendelovy univerzity se obává prudkého ochlazení. Nízké teploty by mohly přírodě hodně ublížit.

Právo

Europoslankyně Michaela Šojdrová z KDU-ČSL už prý našla syrské sirotky, o které by se mohlo postarat Česko. Čtvrteční Právo píše, že splňují i požadavek české strany, aby se jednalo o malé děti. Šojdrová teď podle informací deníku čeká na schůzku s premiérem a ministrem vnitra.

Europoslankyně při nedávné návštěvě Řecka prý zjistila, že v tamních uprchlických táborech jsou i malé syrské děti, které nemají nikoho, kdo by se o ně postaral. Řecká strana teď šetří, jestli děti skutečně nemají rodiče nebo jiné vzdálené příbuzné. O možnosti přesunu sirotků budou podle političky rozhodovat právě řecké úřady - Sýrie prý souhlas poskytovat nemusí.  

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme