Přehled tisku: auditoři na ministerstvu průmyslu, zločiny na Instagramu nebo boj se změnou klimatu

V pátečním přehledu českého tisku se dočtete, že auditoři Evropské komise byli koncem června na ministerstvu průmyslu a obchodu. Zajímal je dotační program, ze kterého má Česko čerpat až 110 miliard. Píše to Deník N. Policie podle Mf Dnes zadržela jedenadvacetiletého mladíka, který na sociální síť Instagram nahrával videa, na nichž páchal zločiny. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zadržela prvního člověka podezřelého z toho, že na Instagramu živě vysílal zločiny. (Ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Deník N

Auditoři Evropské komise byli koncem června letošního roku na ministerstvu průmyslu a obchodu. S informacemi přichází Deník N. Zajímal je dotační program, ze kterého má Česká republika čerpat až 110 miliard korun.

Přesun dotací mezi resorty zaujal i unijní auditory. Ťok proti ztrátě miliard bojoval marně, dokládá dopis

Číst článek

Mf Dnes

Policie zadržela prvního člověka, který na sociálních sítích živě vysílal zločiny. Všímá si toho Mf Dnes. Jde o jedenadvacetiletého mladíka, který vstupuje na Instagramu pod přezdívkou Angry Dany. Mladík nahrával na sociální síť Instagram videa, na kterých páchal nejrůznější zločiny. Teď mu za to hrozí až tři roky vězení.

Lidové noviny

Česká města zavádí po vzoru jiných evropských zemí opatření, kterými chtějí bojovat s globální změnou klimatu. Tématu se věnují Lidové noviny. Vyhlášení klimatické nouze se ale brání, a to i přesto, že soubor opatření pro lepší životní prostředí mají.

Armáda chce bojová vozidla pro 11 vojáků a s věží s osádkou. Plánuje investovat 50 miliard

Číst článek

E15

Stát změnil podle deníku E15 tendr na bojová vozidla pěchoty. Ty mají stát víc než padesát miliard korun. Zastaralá ruská vozidla BVP nahradí nová pásová, která by měla získat jednotka 7. mechanizované brigády. Vojsko má na bojová vozidla nové požadavky. Armáda už nechtěla automatickou, ale posádkovou věž.

Právo

Kutná Hora chce regulovat autobusy s turisty. To je název článku z pátečního Práva. Ročně přijede do tohoto města za památkami zhruba půl milionu turistů. Autobusy, které je přivážejí, pak překáží v ulicích města, protože už se nevejdou na vyhrazená parkoviště.

Nikola Kopáčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme