Přehled tisku: Do obchodů Čechy láká alkohol v akci. Děkanka ČVUT loni vydělala víc než prezident

Většina zboží se v tuzemských obchodních řetězcích prodává ve slevových akcích, informuje MF DNES. A podle Hospodářských novin se ministerstvo financí chystá zvýšit pravomoci celníků. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol v obchodě (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

E15

Češi loni v zahraničí proinvestovali přes 55 miliard korun. Deník E15 píše, že je to největší částka přinejmenším od roku 2012. Tuzemský kapitál putoval nejčastěji do Německa, Slovenska a Rumunska. V Německu loni Češi udělali dohromady devět nákupů, na Slovensku investovali sedmkrát. Třetí skončilo Rumunsko, které těžilo hlavně z obří transakce česko-slovenské finanční skupiny Penta. Její lékárenský řetězec Dr. Max totiž v zemi koupil za víc než 400 milionů dolarů síť lékáren A & D Pharma.

Sleva na Nutellu vyvolala ve francouzských obchodech rvačky. Zasahovat musela policie

Číst článek

Mladá fronta DNES

Většina zboží se v tuzemských obchodních řetězcích prodává ve slevových akcích. Mladá fronta DNES upozorňuje, že obchodníci loni za prodej zboží v akci získali 54 procent tržeb. Nejvíce Češi ve slevě kupují tvrdý alkohol, pivo nebo kávu. Nejméně se naopak prodává zlevněný balený chleba nebo koření.

Podle výrobců nesmí v žádném akčním letáku chybět tuzemák nebo vodka. Mladá fronta DNES vysvětluje, že tyto kategorie dokážou přitáhnout zákazníky do obchodu. Podle dat společnosti GfK je polovina Čechů ochotná vybrat si prodejnu podle toho, kde je zlevněné pivo, maso a mléko.

Lidové noviny

Dlouholetá děkanka stavební fakulty ČVUT Alena Kohoutková si loni vydělala 5,5 milionu korun, tedy víc než prezident nebo premiér. Tématu se věnují Lidové noviny. Podle Kohoutkové je ale katedra úspěšná a odměny si zaslouží. Na vysoké odměny, které si děkanka sama vyplatila, upozornil bývalý rektor školy Petr Konvalinka.

Hospodářské noviny

Ministerstvo financí se chystá zvýšit pravomoci celníků, informují o tom Hospodářské noviny. Od příštího roku by celníci mohli při běžných kontrolách vystupovat pod falešnou identitou. To dnes můžou dělat jen při vyšetřování trestných činů.

Policie zadržela tři celníky. Podezřívá je, že vynášeli tajné informace lihové mafii

Číst článek

Změna je součástí navrhovaného balíčku zákonů o daních pro příští rok, který projednává vláda v demisi. Ministerstvo financí podle Hospodářských novin posílení pravomocí celníků zdůvodňuje tím, že je chce chránit. Při předložení pravého dokladu během kontroly prý celníci riskují, že se zločinci dostanou k jejich osobním údajům.

Deník

Zdeněk Kabátek podle zjištění regionálního Deníku nejspíš skončí v čele Všeobecné zdravotní pojišťovny. Nahradit by ho mohl ministr zdravotnictví v demisi za hnutí ANO Adam Vojtěch nebo šéfka resortu práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová z ANO. Změna podle Deníku přijde, až se premiérovi v demisi podaří sestavit novou vládu.

Právo

Deník Právo se věnuje vyšetřování sebevraždy na doživotí odsouzeného vraha Kevina Dahlgrena. Ten se letos v lednu oběsil na prostěradle ve své cele ve valdické věznici. Podle deníku to udělal ve chvíli, kdy jeden z dozorců kvůli nevolnosti vynechal pochůzku.

Úmysl dozorců ve středu s odkazem na interní šetření vyloučila mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová. Dahlgren byl kvůli sebevražedným sklonům nejpřísněji střeženým vězněm v Česku. Právo píše, že ho dozorci měli kontrolovat každých třicet minut a chodbu hlídaly kamery.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme