Přehled tisku: příliš alkoholu v těhotenství, odložená kontrola komína i poptávka po brigádnících

Skoro každá druhá těhotná žena sáhne po skleničce alkoholu. Tématu se věnují sobotní Lidové noviny. Kontrolu komína odkládají lidé na poslední chvíli. Na začátku topné sezony se proto na kominíka čeká i déle než měsíc, píše Mf Dnes. Podle deníku Právo firmám chybí brigádníci na předvánoční období. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol může poškodit plod dokonce tak, že se kvůli tomu dítě narodí postižené. | Foto: FreePhotos | Zdroj: Pixabay | CC0 Creative Commons,©

Lidové noviny

České tabu – těhotné pijí příliš alkoholu. Takový je titulek víkendových Lidových novin. Podle nich sáhne po skleničce zhruba polovina žen, i když přesné statistiky neexistují. Alkohol může poškodit plod dokonce tak, že se kvůli tomu dítě narodí postižené.

Požáry od komínů za uplynulou sezonu způsobily škody za 50 milionů. Nepodceňujte kontroly, varují hasiči

Číst článek

Mf Dnes

Na kominíka se při objednání aktuálně čeká déle než měsíc. Píše o tom Mf Dnes. Těsně před a na začátku topné sezony si totiž lidé vzpomenou, že je potřeba zkontrolovat komín. Ze zákona je to povinné jednou za rok. U kondenzačních kotlů na plyn je to jednou za dva roky.

Deník

Déšť a případně i sníh z minulého týdne sice pomohly snížit letošní extrémní sucho, ale jen v povrchové vrstvě půdy. V hlubších vrstvách je situace dál špatná. Jak informuje regionální Deník, na přehradách mimo jiné v Pardubickém kraji vody nadále ubývá.

Právo

Zaměstnavatelé obtížně shání brigádníky pro předvánoční období. Problému se věnuje Právo, které píše, že pracovní servery aktuálně nabízí tisíce brigád. Najít lidi na krátkodobou výpomoc není snadné i přes to, že firmy nabízejí i 150 korun za hodinu.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme