Přehled tisku: česká aplikace pro Bundestag, jazykové znalosti školáků i vysílání DVB-T2

Páteční české noviny píšou mimo jiné o úspěchu českých vývojářů, kteří vyhráli zakázku pro německý Spolkový sněm, i vynálezu studenta, který upozorňuje na zhoršení zdravotního stavu. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý parlament Bundestag v Berlíně | Zdroj: Reuters

E15

Miliardáři válčí o 12 a půl tisíce bytů v Česku - píše o tom deník E15. Byznysmeni Marek Čmejla a Jiří Diviš si totiž nárokují byty v patnácti tuzemských městech, které vlastní skupina CPI realitního magnáta Radovana Vítka. Ta ale tvrdí, že podnikatelům žádný majetek nedluží.

Přehled tisku: peníze za adopci, vysoké úroky, úbytek nemocničních lůžek nebo revize kotlů

Číst článek

Mladá fronta DNES

Pouze každý pátý deváťák zvládá cizí jazyk alespoň jako slabší žák z víceletého gymnázia - všímá si toho Mladá fronta DNES. Podle České školní inspekce, která školáky ve znalostech cizích jazyků testovala, mají gymnazisté lepší výsledky třeba díky častějším školním cestám do zahraničí nebo rodilým mluvčím ve výuce. V testech angličtiny získali gymnazisté průměrně až o dvacet procent bodů víc. A téměř 70 procent jich test vyplnilo skoro bez chyby. Jejich vrstevníci z devátých tříd úlohy napsali výrazně hůř. Jen 20 procent těch nejlepších dopadlo v testech úplně stejně jako ti nejhorší gymnazisté.

Regionální deník

Mezi březnem a květnem spustí Česká televize přechodně nové digitální vysílání, takzvané DVB-T2 - informuje o tom regionální Deník. Současně bude vysílat taky ve starším formátu DVB-T. Majitelé televizorů, které nové vysílání neumí přijímat, tak i nadále naladí většinu kanálu. Výjimkou bude od konce roku jen ČT sport. Sportovní stanici totiž Česká televize bude vysílat jen v novém formátu, a to hned po květnovém mistrovství světa v hokeji.

Přehled tisku: razie v českých věznicích, technologie pro kosmické programy nebo asistenti učitelů

Číst článek

Hospodářské noviny

Čeští vývojáři dobyli německý Bundestag - tak zní titulek Hospodářských novin. Vyhráli zakázku pro německý Spolkový sněm. Vyvinou pro něj mobilní aplikaci, která Němcům umožní sledovat přímý přenos ze zasedání sněmu nebo dohledávat dokumenty a informace o poslancích. Společnost Ackee uspěla v konkurenci devíti nabídek.

Právo

Po měsících v kómatu, do něhož upadl po těžké alergické reakci na včelí bodnutí, vyvinul student brněnské techniky Svätopluk Blažej prototyp náramku, který upozorňuje na zhoršení zdravotního stavu - píše o tom deník Právo. Zařízení monitoruje dech, pulz a také tělesnou teplotu a při nezvyklých změnách může přivolat pomoc. Autor ho chce uvést na trh do konce roku. Údaje, které náramek sbírá, může lékař nebo třeba blízcí sledovat taky na dálku. Zařízení se navíc samo učí.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme