Přehled tisku: podpora bydlení, posun ve sporu o D8, zpřísnění udělování azylu

V českých denících se v pátek dočtete, že chce stát podpořit bytová družstva dotacemi – téma deníku E15. Zásadní posun nastal podle serveru Aktuálně.cz ve sporu o odpovědnost za sesuv na dálnici D8. A deník Právo píše, že ministerstvo vnitra chce zpřísnit udělování azylu. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravy na dálnici D8. (ilustrační foto) | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

E15

Stát chce podpořit bytová družstva - píše deník E15. Počítá s tím nová koncepce bydlení do roku 2030, kterou připravuje ministerstvo pro místní rozvoj. Stát má podle ní víc podporovat jiné než vlastnické formy bydlení. Podpora bytových družstev by měla vyhovovat jak velkým, tak menším městům, tvrdí ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová za Hnutí ANO. Podle ní zůstává družstevní bydlení populární formou vlastnictví.

Přehled tisku: igelitové tašky na ústupu, firmy chtějí nabírat důchodce a novela proti ‚šmejdům‘

Číst článek

Deník

Ministerstvo kultury chce přidat na seznam kulturních památek dalších sedm staveb. Jak se dočtete v regionálním Deníku, je mezi nimi třeba budova Českého rozhlasu nebo kostel svatého Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici. Podle resortu místa symbolizují boj za svobodu a demokracii.

Aktuálně

Zásadní posun nastal podle serveru Aktuálně.cz ve sporu o odpovědnost za sesuv na dálnici D8. Stát v něm žaloval majitele nedalekého lomu. Podle zjištění webu ale soud dostal posudek, který ukazuje, že provoz lomu za sesuv nemůže. Expertíza ho naopak dává do souvislosti se špatně provedenou výstavbou dálnice.

Zemina dálnici zasypala v červnu 2013. Kromě dvě stě metrů dlouhého rozestavěného úseku dálnice poničil sesuv i stovky metrů železnice. Od června 2016 proto trvá spor, který má objasnit příčinu závalu.

Právo

Ministerstvo vnitra chce zpřísnit udělování azylu. Podrobnosti k tomu přináší páteční Právo. Stát tak bude moct třeba zamítnout udělení azylu osobě, která v Česku spáchala trestný čin nebo je hrozbou pro bezpečnost v zemi. Neudělení azylu by taky nemusel přezkoumávat Nejvyšší správní soud.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme