Přehled tisku: ceny internetu, personální změny ministra průmyslu v demisi a epidemie spalniček

České deníky se ve středu věnují obsazení postu velvyslance v Srbsku - má tam zamířit spolupracovník ministra v demisi Martina Stropnického. Mladá fronta Dnes řeší epidemii spalniček, Hospodářské noviny pak spojení Vodafonu a možného vlivu na ceny pevného internetu UPC. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér v demisi Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner | Zdroj: Fotobanka Profimedia

E15

Blízký spolupracovník ministra zahraničí v demisi Tomáš Kuchta bude velvyslancem v Bělehradu. Píše to deník E15. Kuchta pracuje jako náměstek na ministerstvu obrany, které dřív vedl právě současné šéf diplomacie Martin Stropnický z hnutí ANO. Místo v Bělehradu už Kuchtovi odsouhlasili prezident Miloš Zeman a taky hostitelská země.

Přehled tisku: Poche na ministerstvo zahraničí, nedostatek úředníků a Česko lákající turisty

Číst článek

Mladá fronta DNES

Epidemie spalniček je téma Mladé fronty DNES. V Evropě se nemocí, která napadá hlavně malé děti, jen loni nakazilo asi 20 tisíc lidí. V Česku aktuálně spalničky postihly 90 pacientů. Nejvíce případů lékaři evidují v Praze a taky ve Středočeském kraji. Do Česka se nákaza dostala nejspíš z Německa.

Hospodářské noviny

Spojení společnosti Vodafone a UPC může v Česku zahýbat cenami pevného internetu. Hospodářské noviny popisují, jak chystaný obchod, o kterém informovaly Financial Times, ovlivní tuzemský trh. Po transakci totiž Vodafone bude moct nabízet pevný internet a televizi stejně jako jeho konkurenti O2 a T-Mobile. A to může ovlivnit jejich nabídky.

Vodafone převzetím UPC, která poskytuje internet asi 600 000 Čechů, bude oproti zbylým dvou operátorům ve výhodě. Kabelové připojení od UPC je totiž rychlejší než linky od O2. Na druhé straně UPC internetem pokrývá spíš větší města, zato O2 celou zemi, srovnávají Hospodářské noviny.

184 dnů vládnutí bez důvěry: změny pod taktovkou Babišova kabinetu nekončí. Kdo další musel odejít?

Číst článek

Lidové noviny

Ministr průmyslu v demisi Tomáš Hüner za hnutí ANO nechal odvolat z dozorčí rady Českomoravské záruční a rozvojové banky Tomáše Novotného - zjistily to Lidové noviny. Exnáměstek ministra průmyslu o místo v bance přišel kvůli chybám v dotačním programu Podnikání a inovace, kterému Evropská unie na začátku dubna zastavila proplácení peněz. Novotný odvolání považuje za logický krok.

Odvolání Novotného z dozorčí rady záruční a rozvojové banky navrhlo právě ministerstvo průmyslu, které je společně s resorty financí a místního rozvoje jejím akcionářem. Novotný po příchodu Hünera do čela ministerstva průmyslu skončil taky jako náměstek pro evropské fondy. Jak připomínají Lidové noviny, od té doby je takzvaně na překážce - tedy v úřadu není, ale pobírá 80 procent platu. Novotný odvolání z banky nevnímá jako útok na svou osobu.

Právo

Nedostatek míst ve školkách prodražuje rodinám péči o malé děti - o tom si přečtete v deníku Právo. Místo mateřinky můžou rodiče potomkům zaplatit školku soukromou. Za to ale někdy zaplatí ročně až 100 tisíc korun. Další alternativou k běžným školkám jsou dětské skupiny. Ale i za ně musí rodiče zaplatit. Někdy dokonce deset tisíc měsíčně. Záleží ale na tom, kdo skupiny zřizuje. Když je to obec, cena klesá.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme